Galwaniczne nakładanie
powłok cynkowych

Powłoki elektrolityczne są tworzone na metalach w celu ich ochrony przed utlenianiem w kontakcie z powietrzem. Dzięki temu wolny od korozji materiał znacznie dłużej zachowuje swoje parametry wytrzymałościowe. Aby było możliwe uzyskanie wysokiego poziomu ochrony, niezbędne jest, odpowiednio spójne przyleganie warstwy cynku do powierzchni zabezpieczanego metalu. Warunkiem uzyskania takich cech jest stworzenie optymalnych warunków przebiegu procesu. Z tego powodu powłoki galwaniczne wymagają wcześniejszego starannego przygotowania powierzchni, które zwiększy przyczepność jonów cynku. W naszej firmie realizujemy je w kilku etapach.

Prawidłowe przygotowanie powierzchni

Jednym z najważniejszych czynników, od którego zależy trwałość powłoki antykorozyjnej jest prawidłowe przygotowanie powierzchni przed obróbką galwaniczną. Zanim detale zostaną pokryte powłoką cynkową, należy je bardzo dokładnie oczyścić z wszelkiego rodzaju cząsteczek olejów, tłuszczów czy np. produktów korozji.

Nawet najmniejsze pozostałości tłuszczowe mogą powodować łuszczenie się nałożonej warstwy antykorozyjnej.

W przypadku nieprawidłowego oczyszczenia detali z produktów korozji, pod powierzchnią powłoki cynkowej mogą powstawać ogniska korozyjne.

Podczas produkcji detali stale dochodzi do zanieczyszczenia ich powierzchni np. po obróbce mechanicznej (frezowanie, szlifowanie). Często też sam proces produkcyjny wymaga użycia olejów, tłuszczów czy substancji tłuszczopodobnych i ich pochodnych. W jego trakcie może również dochodzić do utleniania podłoża, czego efektem są tzw. produkty korozji (zgorzeliny). Z kolei pod wpływem powietrza i wilgoci wytrąca się rdza, tlenki metali a np. w wyniku reakcji wtórnych – zasadowe sole. Wszystkie te czynniki sprawiają, że powłoki elektrolityczne nie uzyskują odpowiednie trwałości i nie zapewniają odpowiedniej ochrony.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z liderami w dziedzinie preparatów do odczyszczania powierzchni wiemy, jak usuwać zanieczyszczenia pochodzenia mechanicznego, z olejów, tłuszczów czy też cząsteczek tłuszczopodobnych i ich pochodnych. Oferujemy Państwu szeroką gamę usług przygotowania powierzchni pod powłoki galwaniczne i nie tylko:

  • odtłuszczanie (wstępne, chemiczne, elektrochemiczne),
  • trawienie,
  • mycie.

W ofercie mamy również czyszczenie stali głęboko tłoczonej.

Zapraszamy do współpracy.

Dlaczego my?Stawiamy na jakość

Wykonujemy powłoki zgodnie z wymogami norm: PN-EN ISO 2081 (PN-EN 12329) ; FIAT 9.57405; DIN 50961 lub WTO klienta.

logo

Nasza firma pracuje w oparciu o system enova

logo